به همت رئیس کمیسیون اصناف؛ صنایع و جذب مشارکت ها صورت پذیرفت: بررسی مشکلات کسبه مجتمع تجاری اداری صدف

جلسه  بررسی مشکلات مجتمع  تجاری اداری صدف به ریاست  حسین چناقچی رئیس  کمیسیون اصناف؛ صنایع و جذب مشارکت ها صورت برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی  شورای اسلامی شهرستان قدس جلسه اصناف  کمیسیون صنایع و مشارکت ها با ریاست حسین چناقچی و با حضور فنی پور مدیریت خصوصی  اداره گاز شهرستان قدس ، نماینده اداره برق ؛ افشار رئیس اتحادیه طلافروشان و جمعی از کسبه مجتمع  تجاری اداری صدف به منظور  بررسی و حل مشکلات این محل که به تازیگی دچار حرق شده بود برگزار شد.

دراین جلسه حسین چناقچی رئیس کمیسیون  اصناف صنایع و جذب مشارکت های  مردمی شورای اسلامی شهرقدس اظهار داشت: متاسفانه  وقوع حوادث قهری و ناگهانی   خبر نمیکند و  همواره باید در  چنین مکان هایی تمهیدات لازم ایمنی را قبل از اتفاق افتادن حوادث فراهم نمایند

وی افزود: مجتمع تجاری اداری صدف نیز یکی از مجتمع های مکان های قدیمی شهرستان قدس میباشد که افراد بسیار زیادی در این  پاساژ حضور دارند و امرار معاش میکنند که متاسفانه وقوع این حادثه آتش سوزی موجب بروز مشکلات عدیده ای برای کسبه این محل شده است.

رئیس کمیسیون صنایع و جذب مشارکت های مردمی تصریح کرد: تلاش ما نیز این بوده که با دعوت از نمایندگان ادارات خدمات رسان بتوانیم در سریعترین زمان ممکن نسبت به رسیدگی و رتق و فتق مشکلات  این پاساژ رسیدگی نماییم.

چناقچی تاکید کرد: مجموعه مدیریت شهری جدید  و پارلمان شهری از زمان شروع به کار برنامه های متعددی را در راستای ارتقای پروژه های عمرانی  و المان سازی و بهسازی منظر شهری در دست انجام دارند.

وی  با بیان اینکه ۲۷ پروژه در هفته دولت به بهره برداری میرسد ، تصریح کرد:  افتتاح بوستان  ۴۰ هکتاری ، افتتاح بوستان یک هکتاری گل محمدی ، ایجاد پارک اسکان اضطراری  در مواقع بحران  و ساخت سالن های ورزشی  و خانه فرهنگ در چند نقطه از شهر از دیگر برنامه های پیشرو است

سپس الهام میرزایی رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهرقدس پیرامون حادثه آتش سوزی مجتمع تجاری اداری صدف اظهار داشت:  متاسفانه بسیاری از پاساژ های سطح شهرستان قدیمی بوده و خطر بروز چنین حوادثی انها را نیز تهدید میکند

وی افزود: شهرداری باید در این باره چاره ای بیندیشد و پس از اطمینان  از موارد ایمنی و امنیتی نسبت به صدور پایانکار اقدام نماید تا بتوانیم از بروز این حوادث در سطح شهرستان جلوگیری به عمل آوریم.

رئیس کمیسیوون حقوقی شورای اسلامی شهرقدس  تصریح کرد: نماسازی و زیباسازی این مجتمع  نیز باید با مساعدت اداره زیباسازی  شهرداری مورد مرمت  و بازسازی قرار بگیرد.

در ادامه فنی پور مدیریت خصوصی اداره گاز شهرستان قدس اظهار داشت: متاسفانه مشکل فرسوده بودن تجهیزات و تاسیسات در برخی از اماکن و  مجتمع های اداری، صنعتی و تجاری شهرستان در نهایت  موجب بروز  اتفاقات این چنینی در سطح شهر میشود.

وی افزود: اداره گاز شهرستان قدس نیز با تمام توان در صدد ارائه خدمات  و واگذاری انشعابات به مردم  است و در این راستا آمادگی خود را جهت واگذاری مجدد کنتور و  وصل انشعابات مجتمع تجاری صدف اعلام میداریم.

مدیریت خصوصی اداره گاز شهرستان قدس تصریح کرد: انشعاب گاز یکی از حساس ترین  انشعابات در یک ساختمان است که تمام مراحل لوله کشی  و نصب انشعابات باید با دقت و نظارت مهندسین ناظر قرار گیرد.

در خاتمه هریک از کسبه  این مجتمع که در جلسه حضور داشتند نسبت به بیان مشکلات خود پرداخته و چناقچی رئیس کمیسیون صنایع و جذب مشارکت های مردمی موارد لازم را برای رفع مشکلات آنان متذکر شدند.